نکاتی که هنگام خرید دیگ بخار باید رعایت کنیم

 1_ حتما از فروشنده یا سازنده ای که میخواهید دیگ بخار بخرید مشخصات دیگ بخاری که میخواهد به شما تحویل بدهد را بپرسید. مواردی مشاهده شده که فروشنده دیگی با ابعاد و ظرفیت های پایینتر یا تعداد لوله های کمتر را به عنوان دیگ بخار با ظرفیت بالاتر میفروشند و شما پس از پرداخت پول و استفاده متوجه این موضوع میشوید و حتما از یک متخصص، ابعاد استاندارد دیگ بخاری که مطابق با ظرفیت درخواستی شما باشد را بپرسید.

2- در موارد دیگر استفاده از مصالح مصرفی استاندارد است. بعضی از فروشندگان از مصالح مصرفی غیر استاندارد و ارزانتر برای دیگ بخار استفاده میکنند. مثلا بدنه و لوله های دیگ بخار باید از نوع آتشخوار، که تحمل دمایی بالاتری نسبت به آهن معمولی دارند . استفاده از آهن آلات معمولی، خطرناک است و هزینه های جبران ناپذیری ممکن است داشته باشد. همچنین  عمر دیگ بخار را کمتر از حد استاندارد میکنند و زودتر مستعمل میشود و نیاز به تعمیرهای پرهزینه پیدا میکند.

3- نوع مشعل انتخابی باید منطبق با استاندارد همان ظرفت دیگ بخار باشد. استفاده از مشعل با توان کمتر از توان استاندارد باعث مشکلاتی نظیر دیر گرم شدن دیگ بخار میشود که در مواقع شروع کار ممکن است حتی تا بیش از یکساعت شمارا معطل کند. در صورتی که در دیگ بخار استانداد بین 10 تا 30 دقیقه  دیگ بخار شروع به تولید بخار میکند

4- هنگامی که از سازنده قیمت دیگ بخار را میپرسید مطمئن شوید که سازنده یک دیگ بخار کامل و آماده به کار را در اختیار شما قرار میدهد. بعضی فروشندگان قیمت پایینی برای دیگ بخار اعلام میکنند ولی در هنگام تحویل فقط بدنه و قسمتهای اصلی را تحویل میدهند و برای بقیه وسایل جدا از شما هزینه میگیرند.که با هزینه نصب حدودا مبلغ پرداختی شما دوبرابر خواهد شد.