تمیزکاری دیگ بخار

تمیزکاریدیگ بخار

تمیزکاری دیگ بخار

چرا باید دیگ بخار را تمیز کنیم؟

بعضا اگر روی دیگ بخار مورد استفاده در صنایع مختلف بطور مداوم تمیز کاری انجام شود چه بسا میتوان در اتاق کنترل از گل و گیاه استفاده نمود. و داخل اتاق کنترل دیگ بخار های که عمل تمیز کاری را انجام میدهند بسیار تمیز است به اصطلاح میتوان گفت کف زمین از تمیزی برق می زند. اهمیت تمیزکاری بویلر صنعتی بخار و شستشو دیگ بخار علاوه بر تمیزبودن محیط کار باعث بالا رفتن راندمان کاری دیگ بخار بویلر صنعتی بخار می شود. محوطه آن قدر دوده وجود دارد که حتی نمیتوانید چیزی ببینید. به نظر شما کدام بهتر نگهداری شده و در کدام یک میتوان بهتر نگهداری کرد؟

تمیزکاری بویلر صنعتی بخار

ارتباط تمیزکاری دیگ بخار با نگهداری پیشگیرانه

یکی از روش نگهداری پیشگیرانه دیگ بخار تمیزکاری و شستشو دیگ بخار می باشد. همیشه تمیزکاری نشانه کیفیت عملکرد نیست اما فقدان آن همیشه میتواند نشانه ای از وجود مشکل باشد. یک اپراتور بویلر توانایی ایجاد تفاوت در ظاهر واحد را دارد و حتما باید بخشی از برنامه پیشگیرانه واحد باشد. بسیاری از اپراتورها ادعا می کنند وقت تمیزکاری واحد را ندارند. آنها معمولا کسانی هستند که پس از ورود ، بیش از 20 دقیقه روی صندلی لم داده اند و میگویند وقتی برای تمیزکاری نداریم همیشه وقت برای تمیزکاری وجود دارد. مثل هر فعالیت دیگری این کار هم می تواند شیفت را کوتاه تر جلوه دهد. برای متقاعد شدن جهت اقدام به تمیزکاری بویلرصنعتی بخار و عدم آن باید این سوال را از خود بپرسید اگر کسی بیاید و واحد را ببیند چه خواهد گفت؟ تمیزکاری دیگ بخار و شستشو دیگ بخار اول برای خود اپراتور مهم است چه از لحاظ سلامت فردی و چه از لحاظ تمیز بودن محیط پیرامون سپس روی کیفیت و راندمان دیگ بخار تاثیر دارد. شاید این سوال مطرح شود که عدم تمیزکاری بویلر صعتی بخار شستشو دیگ بخار چه ارتباطی روی سلامت فردی اپراتور دارد؟؟ در پاسخ به این سوال باید گفت کثیف بودن محیط و دوده بودن ان متواند مشکلات تنفسی برای اپراتور ایجاد کند و سلامت اپراتور را به خطر بیانداز پس بهتر از برای جلوگیری از مشکلات سلامتی تمیزکاری بویلر صنعتی را نادید نگیرید. نتیجه میگیریم که تمیزکاری و شستشو دیگ بخار علاوه بر مزایای برای دیگ بخار بویلر صنعتی بخار روی اپراتور نیز تاثیر گذار است.

برای تمیزگاری دیگ بخار به چه تجهیزاتی نیازمندیم

کارهای مشخص تمیزکاری بویلر صنعتی بخار و شستشو دیگ بخار طبیعتا بخشی از کار اصلی هستند. بدین صورت که نمیتوان از تمیزکاری بویلر صعنتی بخار شستشو دیگ بخار چشم پوشی کرد همانطور که گفنه شد تمیزکاری علاوه بر سلامت محیط کار روی راندمان بویلر صنعتی دیگ بخار تاثیر مستقیم دارد. تجهیزات مهم جهت تمیزکاری بویلر صنعتی بخار مشعل ها، فیلترهای دوبلکس، راه اندازی دوده پاک کن ها و تمیز کردن فیلترها از جمله تجهیزاتی می باشد که در تمیزکاری بویلر صنعتی بخار و شستشو دیگ بخار از اهمیت بالای بر خوردار است. فیلترهای دوبلکس از وسایلی هستند که در حال کار تمیز می شوند. اگر از طرف اشتباه باز کنید ممکن است واحد خاموش شود. موقعیت دیگر تعویض فیلتر در حال کار است. این کار باید با احتیاط و به آرامی انجام گیرد چون همیشه این امکان وجود دارد که کاور به طور مناسب جاگذاری نشده و فیلتر نشت کند. در هنگام تمیزکاری بویلر صنعتی بخار باید مراقب باشید که به قطعات و تجهیزات آسیب وارد نشود. تجهیزاتی را که مورد تمیز کاری قرار میدهید باید با دقت در همان حالت قبل در مدار قرار دهید تا هیچ آسیبی به دیگ بخار وارد نشود. روزی که فکر می کنید تمیزکاری فیلتر لازم نیست هم، این کار را انجام دهید.

جمع بندی

برای ایجاد محیط کار سالم و تمیز و به دور از کثیفی و دوده باید تمیزکاری بویلر صنعتی بخار شستشو دیگ بخار بصورت مداوم انجام گیرد. اگر اینکار بصورت دلخواه و مستمر صورت نگیرد شاهده محیط کار کثیف بهمراه دوده میشوید. موضوع دیگر در تمیزکاری بویلر بخار بالا رفتن راندمان دیگ بخار می باشد. کثیفی دیگ بخار باعث کاهش راندمان و کاهش عملکرد صحیح دیگ بخار می شود. پس بهتر است در تمیزکاری بویلر بخار کوتاهی صورت نگیرد. مسئله ای بعدی در هنگام تمیزکاری بایددقت داشته باشید چه تجهیزاتی را تمیز میکند و به چه شکلی باید تمیز کاری صورت گیرد بهتر است در این مورد از مقام بالاتر سوال شود و خودسرانه اقدام به تمیزکاری دیگ بخار نکنید بدلیل اینکه اگر تخصصی در این زمینه نداشته باشید ممکن است ادامه فعالیت واحد وابسته به دیگ بخار با اختلال مواجه شود. پس چه بهتر که از فرد متخصص جهت تمیزکاری دیگ بخار استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *